Biz Sizi Arayalım

Satış ve Bilgi

(535)629-2927
İçeriği belli olmayan ürünlere dikkat

Merdiven altı üretime dikkat
DERMOKOZMETİK ürünler pazarında faaliyet gösteren firma ve ürün sayısında yaşanan artışa dikkat çeken B'iota Laboratuvarlar'nın Pazarlama Müdürü Ahmet Atçı, şunları söyledi: “Bir ürün bugün piyasaya çıkıyor 3 ay sonra ürün ve üretici firma ortadan kayboluyor. Ayrıca, ürünlerin doğal ya da bitkisel olması alerjik olmadığı anlamına da gelmiyor. Tüketiciler bu ürünleri satın alırken, klinik testlerden geçip, geçmediğine mutlaka bakmalı ve üretici firmaların güvenirliliğine dikkat etmeleri gerekiyor.”

Sahte ürünler güveni azaltıyor
TÜRKİYE'de salyangoz kremi üretimi gerçekleştiren firmalardan Dermoday'in ortaklarında Ergin Odabaşı, “Peru Huenico'dan ithal ettiğimiz salyangoz salgısıyla ürettiğimiz kremleri, 2007 yılından bu yana pazarlıyoruz. Ancak, piyasada ‘helix aspersa muller allantoin' diye adlandırılan salyangoz salgısını kullanmadan salyangoz kremi üreten firmalar da var. Bunlar, gerçek salyangoz kremi değildir ve umulan etkiyi vermez. Ayrıca bu tür ürünler salyangoz kremine duyulan güveni de yaralıyor” dedi. Odabaşı, salyangoz kreminin yanı sıra daha önce ithalatını gerçekleştirdikleri mavi anemon çiçeği içerikli kırışıklık kreminin de Türkiye'de üretimine başladıklarına dikkat çekerek, “Avrupa'da kullanımının çok yaygın olduğu bu ürünle şimdi satış rekorları kırıyoruz.Satış adedi 300 bini buluyor” diye konuştu.

Etken maddesi yazmayan ürünlerden uzak durun
DERMOTOLOG Dr. Güneş Ertürk de, salyangoz kremlerinde cildi yenilediği söylenen maddenin Cryptomphalus aspersa adlı salyangozdan elde edilen salgı olduğunu söyleyerek, “Bu maddenin kollajen yapımını uyararak cildi yenilediğine dair çalışmalar var. Ayrıca nemlendirici ve yatıştırıcı özelliği de bulunuyor. Salyongoz kremlerinde bu maddenin içerikte bulunmasına dikkat etmek gerekiyor. Ancak piyasadaki salyongoz kremleri incelendiğinde hiç birinin bu etken maddeden bahsetmediği açıkça gözleniyor. Neleri içerdiği belli değil. Oysaki dermokozmetik gurubuna giren kremlerde etken madde bellidir. Bu nedenle eczanelerde satılan, etken maddesi belli olan ürünleri kullanmak daha doğru olur” diye konuştu.

‘Dermokozmetik'nasıl tanımlanıyor
HALEN Amerika ve Avrupa dahil bir çok ülkede yasal tanımlaması net olmayan dermokozmetikler, genel olarak “istenilen kozmetik sonuca, gösterdikleri fizyolojik etki ile ulaşan, deri, saç ve tırnak gibi oluşumların yapı ve fonksiyonlarını olumlu yönde etkileyen, biyolojik aktivitesi olan ya da olduğuu iddia edilen madde ve ürünler” olarak tanımlanıyor. Genel olarak Amerika'da kozmetik, Avrupa'da dermokozmetik, Japonya'da ise ilaç benzerleri olarak adlandırılabiliyor.

24 Ekim 2010, Pazar Hürriyet Gazetesinde Yayınlanan Haberin Kaynağı İçin Tıklayınız


Bizi Takip Edinfacebooktwittergoogleyoutube

Kargo ve Ödeme Seçenekleri | Satış Sözleşmesi | Gizlilik ve Güvenli Ödeme | İade ve Şartları
dermoday | dermoday tüy azaltıcı | dermoday kullananlar | dermoday şampuan | mavi anemon çiçeği kremi | dermoday nomorehair | dermoday peptide | dermoday cc krem | dermoday kullanıcı yorumları
Tüm hakları Dermoday.net'e aittir | Copyright 2022